Hodně hořká prohra v Ostravě.

Celou cestu z Ostravy jsem přemýšlel, co se to vlastně dělo v poslední čtvrtině a jak to napsat na web, aniž bych byl sprostý, ale nic mě nenapadlo, prostě v posledním dějství se pokazilo, vše co šlo. Pojďme si to zrekapitulovat.

Zápas začal bojovným výkonem obou družstev. Tonda Pištěcký nabádal své hráče hlavně k obraně a obrannému doskoku, ale i tak se hrálo více útočně a první čtvrtina skončila naším tříbodovým vedením 18:21. V druhém dějství jsme se zlepšili právě v obranném doskakování, domácí se tedy nedostávali tolik k druhým šancím na zakončení a náš náskok začal narůstat a zastavil se až na poločasových 33:50. V první půli jsme se mohli spolehnout na velmi dobré procento střelby z dálky.

Třetí čtvrtinu jsme navázali tam, kde jsme skončili před přestávkou a pokračovali v dobré defenzivě a dařilo se i v útoku a vše nasvědčovalo tomu, že bychom si mohli dojít pro jisté vítězství, protože když zbývalo odehrát necelé dvě minuty ze třetí desetiminutovky, byl stav 44:66 v náš prospěch.

Ale pak se začaly dít věci, domácí už neměli co ztratit a obraz jejich hry se najednou obrátil, hřiště bylo plné domácích hráčů, kteří navíc začali trefovat za tři body, v této činnosti vynikalo hlavně duo Blagojevič a Stanojevič. Čím více se tenčil náš náskok, tím více se dostávali do euforie nejen domácí hráči, ale i diváci v hale a naopak naše nohy těžkly a naše hra se rozpadala. Ostravští se dostali do tahového „laufu“, že vyhráli posledních 12 minut zápasu 42:15! Tato prohra sice nic nemění na našem postavení v tabulce skupiny A2, ale zbytečně vrhá stín na naše výkony z posledních zápasů. Naši hráči nemají ale moc času na to přemýšlet co a jak a musí se z této porážky rychle oklepat, jelikož už ve středu zajíždí do Brna, kde si budou chtít výhrou udobřit své fanoušky.

NH Ostrava - SLUNETA Ústí nad Labem 86:81 (18:21 33:50 52:66)

Body domácí: Stanojevič 21, Stojačič 18, Blagojevič 17, Woods 13, Canada 6, Klímek a Bohačík po 4, Medvecký 3
Body hosté: Singletary 24, Robinson 22, Šteffel a Pecka po 10, Votroubek 6, Šotnar 5, Šmíd a Svejcar po 2
Trojky: 22/8 – 23/10
Trestné hody: 26/24 – 14/13
Doskoky: 40 - 32
Osobní chyby: 21 - 27